
Op zondag 20 september is op feestelijke wijze de kanogoot, de stuw en de vistrap bij de Mgr. Wilmerstraat geopend. Peter Glas en Frank van Beers maakten als eersten gebruik van de kanogoot. Na een woordje van beide heren werd door een druk op de rode knop Zondag Waterdag officieel geopend en Dommel door Boxtel bestek 1 afgesloten. Na het uitbrengen van een toast stapten enkele genodigden in een kano om de nieuwe goot uit te proberen.
Op 11 september a.s. zal het eerste deeltraject van het project Dommel door Boxtel worden opgeleverd. Op zondag 20 september 2009, tijdens Zondag Waterdag, wordt de stuw, de vistrap en de kanogoot officieel geopend door burgemeester Frank van Beers en watergraaf Peter Glas.
Wij zijn verheugd te kunnen melden dat de aanbesteding van bestek 2 (baggeren, beekherstel en ecologische verbindingszone op de oever) succesvol is verlopen. Het werk zal worden uitgevoerd door de combinatie Van den Biggelaar/Ploegam. Dit betekent dat de werkzaamheden aan het tweede deeltraject deze maand daadwerkelijk kunnen beginnen en dat we aan de slag kunnen met het baggerwerk. Zoals we op 4 augustus hebben bericht, zijn er enkele weken geleden wederom zienswijzen/bezwaren ingediend tegen een aantal bouw- en aanlegvergunningen voor enkele onderdelen van de tweede fase van dit project. Deze vergunningen heeft het waterschap nodig om het werk te kunnen uitvoeren. Het gaat hier met name over de bouw- en aanlegwerkzaamheden op de oevers van de Dommel. De bezwaren hebben geen gevolgen voor de baggerwerkzaamheden; zodat hiermee de komende maand wel kan worden gestart. De bezwaren hebben echter wel tot gevolg dat de werkzaamheden op de oevers zullen doorschuiven naar het najaar van 2010. De werkzaamheden aan de centrumpassage (het gedeelte tussen de Raaphofbrug en de Zwaansebrug), blijven vooralsnog gepland staan voor januari 2010, maar afhankelijk van de afhandeling van de bezwaren, moeten deze mogelijk doorschuiven naar uiterlijk januari 2011. De duur van de werkzaamheden aan de centrumpassage is naar verwachting in totaal circa negen maanden.
De afgelopen week heeft de aannemer een uit- en opstapplaats bij de kanogoot gemaakt. Daarnaast is het werkterrein opgeruimd en zijn de taluds afgewerkt, zodat alles er weer keurig uitziet. Deze week voert de aannemer de laatste werkzaamheden aan het project uit, zodat op 20 september het werk geheel klaar is om officieel geopend te worden.
Op maandag 14 september starten de voorbereidingen van de werkzaamheden voor de herinrichting van de Dommel. Voor de komende periode tot begin 2010 staat alleen het uitbaggeren van de Dommel op de planning. De aannemer zal eerst de begroeiing maaien, daarna start het uitbaggeren.
Het waterschap vindt het belangrijk dat mensen zoveel mogelijk kunnen genieten van de nieuwe kanogoot. Na de opening op 20 september kan iedereen daar gebruik van maken. Door de werkzaamheden die aansluitend bovenstrooms gaan plaatsvinden, zal de wateraanvoer beperkt zijn. Hierdoor zal het naar verwachting niet altijd mogelijk zijn om de kanogoot actief te blijven gebruiken. Tijdens de uitvoering van de werkzaamheden zullen de trajecten waar gewerkt wordt, afgesloten worden voor kanoverkeer. Hierdoor kan het rondje Boxtel niet volledig gevaren worden. Zodra de werkzaamheden dit toelaten wordt het rondje Boxtel weer opengesteld.
De afgelopen week is de damwandkuip - waarbinnen de verschillende werkzaamheden zijn uitgevoerd - verwijderd. Het werk en de stuw staan nu onder water. Bij de faunapassage is met stapelstenen een grondkering aangebracht. De komende week wordt het aanliggende terrein afgewerkt.
De afgelopen week zijn de laatste werkzaamheden aan de stuw uitgevoerd. Er zijn niveaumeters aangebracht waarmee het waterniveau boven- en benedenstrooms van de stuw gemeten wordt. Op basis daarvan wordt de stand van de klep automatisch aangepast. Bij de faunapassage is met stapelstenen een begin gemaakt met het aanbrengen van een grondkering. De komende week gaat men hiermee verder en wordt het aanliggende terrein afgewerkt. Daarnaast worden er nieuwe kano uitstapplaatsen aangebracht.
Afgelopen dinsdag is de stuw geplaatst die het peil in de Dommel gaat regelen. De stuw wordt automatisch gestuurd doordat het waterpeil bovenstrooms en benedenstrooms van de stuw gemeten wordt. Bij reguliere stuwen ontstaat benedenstrooms van de stuw een 'neer' in het water die veroorzaakt wordt door water dat over de stuw naar beneden stort. Hierdoor ontstaat er een soort kolkende watermassa die zeer gevaarlijk is. Adviesbureau ARCADIS heeft in overleg met Waterschap De Dommel hiervoor een oplossing bedacht door aan de stuw een meebewegende plaat te maken waarover het water als het ware rustig naar beneden glijdt. Hierdoor ontstaat er geen neervorming en worden gevaarlijke situaties voorkomen.
Met deze oplossing heeft Boxtel een primeur die in de toekomst zeker gevolgd zal worden bij andere stuwen.
Naast het plaatsen van de stuw is de afgelopen week de onderhoudsbrug op de vispassage aangebracht.
Ook is een start gemaakt met de het aanbrengen van stapelstenen bij de in- en uitmonding van de faunapassage. Deze stapelstenen dienen als grondkering, een constructie die ook op andere locaties bij de herinrichting van de Dommel door Boxtel gebruikt wordt.
Volgende week wordt de damwand, die de lokstroom in de vispassage moet creëren, op diepte geheid. Duikers zullen onder water een sloof over de damwand aanbrengen. Tenslotte zullen de overige damwanden opgetrokken worden en zal worden gestart met de afwerking van het terrein.
Helaas zijn er wederom zienswijzen/bezwaren ingediend tegen een aantal bouw- en aanlegvergunningen voor enkele onderdelen van de tweede fase van het project. Deze vergunningen heeft het waterschap nodig om het werk te kunnen uitvoeren. Het gaat hier met name over de bouw- en aanlegwerkzaamheden op de oevers en de bouw van de zandvanger in de Dommel. Hierdoor is het waterschap genoodzaakt om deze onderdelen van het werk in de uitvoering door te schuiven naar 2010.
Gedurende deze week en de komende twee weken ligt het werk nagenoeg stil vanwege de vakantie. In de week daarna zal de in- en uitmonding van de faunapassage gemaakt worden en zal de bodem benedenstroom van de stuw afgewerkt worden.
Om zuurstofproblemen bovenstrooms te voorkomen, loopt er water door de kanogoot.
De afgelopen week is de damwand bij de uitstroomopening van de vispassage aangebracht. Binnen deze damwand is het slib verwijderd en is een zandpakket geplaatst. Hierop zal later stortsteen aangebracht worden. Deze voorzieningen zijn nodig om uitspoelen van de bodem te voorkomen.
In een schuine lijn op de vispassage is een onderwaterscherm aangebracht voor het creëren van een lokstroom van de vispassage. De damwand wordt een meter onder water afgewerkt zodat het geen gevaarlijk obstakel wordt. In de vispassage zijn op de bodem stenen aangebracht die het voor kleine vissen en bodemkruipers mogelijk maken om zich stroomopwaarts te verplaatsen.
De afgelopen week is het laatste metselwerk aangebracht in de vispassage. Om de bodem in de vispassage op te ruwen is er een laag grind aangebracht. Hierdoor kunnen vissen gemakkelijker over de bodem zwemmen. Deze laag grind is onder de brug in een strook doorgezet zodat voor de vissen ook daar een lagere stroomsnelheid wordt gecreëerd. Verder is bij de uitstroomopening van de vispassage een damwand kuip aangebracht om daar een bodembescherming aan te kunnen brengen. Daarnaast is een scherm aangebracht om een lokstroom naar de vispassage te creëren.
De komende week is de laatste uitvoeringsweek voor de zomervakantie. In deze week zal de faunapassage verder ingericht worden. Na de zomervakantie zal de aannemer nog circa drie weken nodig hebben om het werk helemaal af te ronden.
De afgelopen week is verder gewerkt aan het metselwerk van de vispassage en de kanogoot. In de vispassage zijn de laatste schotten aangebracht. De bodem in de vispassage wordt met stenen bekleed. Onder de brug is op de betonvloer een strook met stenen aangebracht om het voor vissen makkelijker te maken om onder de brug door te zwemmen.Aan het eind van deze week wordt de stuw aangevoerd en ter plekke gemonteerd. De stuw zal er bij lage waterafvoer voor zorgen dat er water door de kanogoot en de vispassage stroomt. Bij hogere waterafvoer zal er ook water over de beweegbare stuw gaan.Begin volgende week worden er damwanden geplaatst rondom de uitstroomopening van de vispassage. Deze damwanden vormen een kuip waarbinnen het slib wordt opgevangen, dat vervolgens wordt verwijderd. Daarna wordt er stortsteen aangebracht om de bodem tegen uitspoeling te beschermen.
Arcadis organiseert ieder jaar vlak vóór de zomervakantie voor alle medewerkers die vanuit Den Bosch werken een bijeenkomst met hapje en drankje op een locatie waar op dat moment een werk in uitvoering is van Arcadis. Dit jaar wordt deze bijeenkomst gehouden op 16 juli vanaf 16.00 uur bij de bouwkeet aan de Mgr. Wilmerstraat in Boxtel. Contactpersoon van deze bijeenkomst is Willy Arts van Adviesbureau Arcadis, tel 06 27060588.
De afgelopen weken zijn de schotten in de vispassage aangebracht. De bodem van de kanogoot is in twee lagen gestort om op deze manier goed het profiel van de bodem te kunnen aanbrengen. Door Enexis is een voedingskast geplaatst. Deze voedingskast zorgt straks voor de stroom naar de stuw. Op de plaats waar straks de stuw wordt gemonteerd is de bodem gestort. Ook is in de vispassage en de kanogoot het metselwerk verder aangebracht. Hier wordt de komende week verder aan gewerkt.
De afgelopen week zijn de wanden van de kanogoot gestort en is er verder gewerkt aan het aanbrengen van de schotten in de vispassage. Ook is de vloer in de kanogoot gestort. Daarnaast is er verder gewerkt aan het metselwerk in de vispassage en de kanogoot. De komende week wordt het metselwerk verder aangebracht en de betonvloer gestort onder de stuw. Volgende week wordt de stuw geplaatst.
De afgelopen week is het metselwerk voor de vispassage en de kanogoot verder aangebracht. Aan de instroomzijde van de kanogoot zijn de wanden gestort. Hierdoor wordt de vorm van de kanogoot al goed zichtbaar. In de vispassage zijn enkele wanden gestort die de waterstroom in de vispassage bepalen. Tussen de vispassage en de kanogoot komt een stuw die de waterstand gaat regelen. Ter plaatse van die stuw wordt de komende week de vloer gestort zodat daarna de stuw geplaatst kan worden. De komende week wordt nog verder gewerkt aan het aanbrengen van metselwerk tegen de wanden en het maken van de schotten in de vispassage.
De afgelopen week zijn we begonnen met het eerste metselwerk voor de vispassage. De betonwanden van de vispassage, waar het metselwerk tegen aan moet komen, zijn nu allemaal gestort. Ook is nu het noordelijk deel van de betonwand van de kanogoot gestort. In de vispassage zijn de eerste schotten aangebracht die straks voor de regulering van het waterpeil in de bekkens gaat zorgen.
De komende week wordt verder gegaan met het aanbrengen van de betonnen schotten en het metselwerk van de vispassage. Daarnaast wordt de vloer gestort ter plaatse van de stuw en zal er verder gewerkt worden aan de kanogoot. De afgelopen week is een begin gemaakt met het aanbrengen van het metselwerk tegen de gestorte betonnen wanden. Ook is verder gewerkt aan het aanbrengen van de betonnen wanden voor de vispassage en is de bekisting van een deel van de kanogoot aangebracht. Dit werk gaat de komende weken nog door. Verder zullen de schotten in de vispassage worden gestort.
De afgelopen week is begonnen met het aanbrengen van het metselwerk tegen de gestorte betonnen wanden. Ook is verder gewerkt aan het aanbrengen van de betonnen wanden voor de vispassage en is de bekisting van een deel van de kanogoot aangebracht. Dit werk gaat de komende weken nog door. Verder zullen de schotten in de vispassage worden gestort.
De afgelopen week is er verder gewerkt aan het aanbrengen van de betonnen wanden van de vispassage. Ook is de bekisting van een deel van de kanogoot aangebracht. Daarnaast is een deel van de damwanden aan de westzijde van de vispassage opgetrokken, om deze zijde alvast verder te kunnen afwerken. Verder is begonnen met het aanbrengen van het metselwerk tegen de gestorte betonwanden. De komende weken wordt hieraan verder gewerkt.
In het artikel in Brabants Centrum van vorige week over de inloopbijeenkomst in het waterschapshuis staat vermeld dat het sportveld bij het Jacob Roelandslyceum wordt gehandhaafd en opgehoogd. Deze voorgenomen natuurlijke inrichting van het huidige sportveld is echter nog niet meegenomen in de uitvoering van het project. De reden hiervan is dat er eerst gezocht moet worden naar een oplossing voor een nieuw sportveld voor de school.
De inloopbijeenkomst op dinsdag 12 mei in het Waterschapshuis is druk bezocht. Ruim 150 belangstellenden lieten zich informeren over de plannen. Aan de hand van tekeningen en schetsen werd uitleg gegeven hoe de Dommel verder zal worden ingericht. Met behulp van tekeningen en schetsen werd helder hoe de Dommel er straks uit zal zien. Bij de centrumpassage van de Dommel, tussen de Raaphofbrug en Zwaanseburg, zullen beide oevers worden verfraaid met een stapelmuur van natuursteen. Het publiek reageerde overwegend zeer positief.
Op de dag ervoor, op maandag 11 mei, is de welstandscommissie van de gemeente Boxtel akkoord gegaan met de bouw van onder meer op- en uitstapplaatsen van kano's, een zandvang en een voetgangersbruggetje.
Afgelopen week heeft de aannemer het onderwaterbeton voor de kanogoot aangebracht en is het eerste gedeelte van de wand van de vispassage gezet. Tevens is er verder gewerkt aan het aanbrengen van de bekisting en het ijzeren vlechtwerk voor zowel de kanogoot als de wanden van de vispassage. Komende week zal de aannemer met deze werkzaamheden verder gaan.
Voor het realiseren van de vispassage en kanogoot staan er weer heiwerkzaamheden op de planning. Naar verwachting gaan deze werkzaamheden plaatsvinden in week 17 en 18. Vanaf 22 april. Het heien zal ongeveer 3 dagen in beslag nemen. Houdt u er rekening mee dat dit een planning is en het heien onverhoopt toch een aantal dagen later kan plaatsvinden. Door een incident hebben de uitgevoerde heiwerkzaamheden in januari meer overlast veroorzaakt dan wij in eerste instantie hadden verwacht. Dit hebben wij zeer vervelend gevonden. Wij verwachten ook nu dat de geluidshinder beperkt zal zijn, maar houdt u toch rekening met enige overlast. Hartelijk dank voor uw begrip.
De afgelopen week heeft de aannemer met name gewerkt aan het aanbrengen van de wapening (ijzeren netwerk) voor de vloer van de vispassage. Door wapening aan te brengen, wordt de betonvloer steviger (gewapend beton). De komende weken zal het beton gestort gaan worden. Omdat de vloer van de vispassage per bekken in hoogte verschilt en de totale vloer daardoor schuin loopt, zal het beton in delen worden gestort.
Overzicht van het werkterrein. Links zie je duidelijk de grote doorstroombuis die de waterdoorvoer waarborgt. Hieronder ligt de (schuinaflopende) vloer voor de vistrap. De bewapening steekt er nog uit.
De stuw onder de Mgr. Wilmerstraat vormt een barrière voor optrekkende vissen. Diverse vissoorten kunnen zich daardoor niet verplaatsen van de Maas tot aan de kleine bovenloopjes van het stroomgebied van de Dommel. Dit is nadelig voor een gezonde vispopulatie. De aanleg van een vispassage draagt bij aan een groter leefgebied voor vissen. Het vervangen van de stuw door een vispassage maakt het voor vissen mogelijk om het oorspronkelijke hoogteverschil te overbruggen in kleinere stappen. Er zijn verschillende soorten vispassages. Het is afhankelijk van de waterloop, de doelsoorten en de beschikbare ruimte welke vispassage kan worden aangelegd. De vistrap die bij de Mgr. Wilmerstraat wordt gemaakt, bestaat uit een betonnen bak waarin betonnen wanden (schotten) worden geplaatst. Hierdoor wordt de bak in 23 vakken verdeeld die door een opening (sleuf) met elkaar in verbinding staan. Het water stroomt zo van het ene vak naar het andere. De stroomsnelheid wordt hierdoor geremd. De vissen in de Dommel worden door een soort 'lokstroom' de eerste opening ingelokt. Als de vissen tegen de stroom opzwemmen worden ze als het ware vanzelf, via de openingen in de schotten, van het ene vak naar de andere geleid. Zo gaan ze om de stuw heen en komen de vissen aan de andere kant weer in de Dommel terecht.
Vanaf maart heeft de aannemer met name gewerkt aan het realiseren van de kanogoot en de vispassage. Dit zijn hoofdzakelijk betonwerkzaamheden geweest (zoals bijvoorbeeld het boren van de bevestigingsankers in de betonvloer). Ook de komende week staan dergelijke werkzaamheden op de planning. Er zal onder andere weer beton gestort gaan worden.
De basis van het middenstuk van de nieuwe kanogoot. Rechts is de wand nagenoeg gereed, links is de bewapening nog te zien.
Er is er gestart met (voorbereidende) werkzaamheden aan de kanogoot. Dit werk heeft met name onder de brug plaats gevonden. In de komende (carnavals)week zal er (op een wat lager pitje) doorgewerkt worden aan de realisatie van de kanogoot.
Er wordt bij het uitvoeren van deze werkzaamheden geen overlast verwacht.
De afgelopen week heeft de aannemer de nog aanwezige grond in de ‘bouwput’ verwijderd en is hierin vervolgens onderwaterbeton gestort.
Twee duikers. De ene duiker (doorstroombuis)waarborgt de waterdoorvoer, de andere duiker is aanwezig in verband met het aanbrengen van het onderwaterbeton
Vanaf 16 februari zal de aannemer, naar verwachting, de volgende werkzaamheden uitvoeren:
Afgelopen week is het plaatsen van de damwand afgerond. Door het plaatsen van deze damwand wordt een ‘droge bouwput’ gecreëerd, zodat de vistrap kan worden aangelegd.
Vanaf 9 februari zal de aannemer, naar verwachting, de volgende werkzaamheden uitvoeren:
Vanaf 2 februari zal de aannemer, naar verwachting, de volgende werkzaamheden uitvoeren:
Afgelopen week is de aannemer gestart met het plaatsen van de damwand. Hiervoor moesten heiwerkzaamheden worden uitgevoerd. Door een incident heeft dit tijdelijk meer geluidsoverlast veroorzaakt. Dit was niet voorzien. Onze excuses hiervoor. De heiwerkzaamheden zullen rond 30 januari worden afgerond. Dan is de damwand klaar. Door het plaatsen van deze damwand wordt een ‘droge bouwput’ gecreëerd , zodat de vistrap kan worden aangelegd.
De aannemer is bezig met het plaatsen van een damwand. Dit zijn ook nog voorbereidende werkzaamheden. De damwand wordt geplaatst om een 'droge bouwput’ te creëren, zodat de vistrap kan worden aangelegd. Om de stalen damwanden in de grond te krijgen zal de aannemer moeten heien. Naar verwachting zal de geluidsoverlast beperkt zijn, omdat de grond zacht is. Toch kan er gedurende deze werkzaamheden geluidshinder ontstaan.
Vanaf 5 januari is de aannemer gestart met voorbereidende werkzaamheden, zoals het inrichten van het werkterrein en het rooien van enkele bomen. Vanaf 22 januari zal de aannemer de volgende werkzaamheden (naar verwachting) uitvoeren:
Het kunnen uitvoeren van deze werkzaamheden blijft afhankelijk van de weersomstandigheden (vorst).
Er wordt slechts beperkte (geluids)hinder verwacht.
Op 16 december jl. hebben de bestuurders van Waterschap De Dommel en de gemeente Boxtel de 1e schop in de grond gezet voor de uitvoering van het eerste deeltraject van de Dommel door Boxtel: de stuw, de vistrap en de kanogoot bij de Mgr. Wilmerstraat.
Vanaf 5 januari is de aannemer gestart met voorbereidende werkzaamheden:
Er wordt slechts beperkte (geluids)hinder verwacht.
Dinsdag 16 december 2008 hebben watergraaf Peter Glas en burgemeester Frank van Beers de 1e schop in de grond gezet voor de uitvoering van het eerste deeltraject van het herinrichtingsproject Dommel door Boxtel. Komend halfjaar bouwt aannemingsbedrijf Van Noordenne uit Nigtevegt een vispassage en kanogoot bij de stuw in de Dommel ter hoogte van de Mgr. Wilmerstraat.
Lees ook de artikelen die hierover geschreven zijn in de regionale dag- en weekbladen.
Achter de schermen wordt hard gewerkt aan de voorbereidingen om te kunnen gaan starten met de uitvoering van de werkzaamheden aan de Dommel door Boxtel. De laatste hand aan de detailuitwerking wordt gelegd en de vergunning zijn aangevraagd.
Het zuidelijke traject loopt van de A2 tot aan de Eindhovenseweg. Dit traject vormt de grens tussen Boxtel-Oost en het buitengebied. Aan de kant van de woonwijk is veel aandacht voor recreatie en beleving: struinpaden langs de Dommel, een in- en uitstapplaats voor kano’s en een visplek voor minder validen. De Dommel wordt hier, net als vroeger, breder en schoner. Er wordt veel verontreinigd slib verwijderd. Uiteraard wordt er, zo veel mogelijk, voorkomen dat er nieuw verontreinigd slib bezinkt. ‘Natte’ laagtes zorgen voor voldoende ruimte voor natuur. Het fietspad wordt verlegd, waardoor je over de begroeiing in de natte laagtes heen, uitzicht hebt op de Dommel en het half open beekdallandschap.
Het middentraject loopt van de Eindhovenseweg tot aan de Achterbergstraat. Dit traject ligt grotendeels in het stedelijke deel van Boxtel. De ruimte is hier beperkt en moet dus zo goed mogelijk benut worden voor water en natuur. Diverse particulieren en private partijen werken mee aan dit plan. Dit doen zij door gronden te verkopen of door bereid te zijn hun grond ecologisch in te richten.
In het centrum van Boxtel is nauwelijks ruimte voor de Dommel. Hier zullen de oevers recht zijn waardoor er maximale ruimte voor het water ontstaat. Toch komt ook hier een smalle strook voor planten en dieren. Via een tunnel kunnen zij onder de Zwaanse brug door.
Bij de Mgr. Wilmerstraat is in 2009 een stuw, een vistrap en een kanogoot aangelegd. Zo kunnen mens, dier en water zich weer in de gewenste richting door de Dommel verplaatsen.
Visualisatie vistrap en kanogoot
Het noordelijke deel loopt van de Achterbergstraat tot aan de A2. Dit traject is al relatief groen en heeft een natuurlijk karakter. De inrichting van de percelen aan de noordzijde van de Dommel verandert niet. Aan de zuidzijde gaan enkele sloten dienst doen als poelen. Deze komen niet in verbinding met de Dommel te staan. Knotbomen verschijnen langs de poelen, maar het zicht op de Dommel blijft behouden. Een kanolagune maakt het mogelijk om vlakbij het clubhuis de kano aan te leggen. Grazers (nu Schotse Hooglanders) kunnen via een voorde deze kanolagune passeren. In de toekomst kunnen de runderen ook onder de Bosscheweg en de Achterbergstraat doorlopen. Zo ontstaat een aaneengesloten natuurgebied. Achter de camping komt een strook met bloemrijk grasland en enkele (knot)bomen. De grazers en andere landdieren kunnen dan ook nog achter de camping door.
Op 11 september is het eerste deeltraject van het project Dommel door Boxtel opgeleverd. Op zondag 20 september 2009, tijdens Zondag Waterdag, is de stuw, de vistrap en de kanogoot officieel geopend door burgemeester Frank van Beers en watergraaf Peter Glas.
De baggerwerkzaamheden in de tweede fase zijn begin november 2009 gestart en worden uitgevoerd door de combinatie Van den Biggelaar/Ploegam.
Zoals we op 4 augustus op deze pagina hebben bericht, zijn er wederom zienswijzen/bezwaren ingediend tegen een aantal bouw- en aanlegvergunningen voor enkele onderdelen van de tweede fase van dit project. Deze vergunningen heeft het waterschap nodig om het werk te kunnen uitvoeren. Het gaat hier met name over de bouw- en aanlegwerkzaamheden op de oevers van de Dommel. De bezwaren hebben geen gevolgen voor de baggerwerkzaamheden; zodat deze werkzaamheden gewoon kunnen doorgaan. De bezwaren hebben echter wel tot gevolg dat de werkzaamheden op de oevers zullen doorschuiven naar het najaar van 2010. De werkzaamheden aan de centrumpassage (het gedeelte tussen de Raaphofbrug en de Zwaansebrug), blijven vooralsnog gepland staan voor het voorjaar van 2010, maar afhankelijk van de afhandeling van de bezwaren, moeten deze mogelijk doorschuiven naar uiterlijk januari 2011. De duur van de werkzaamheden aan de centrumpassage is naar verwachting in totaal circa negen maanden.
Voor vragen over de uitvoering van het werk (bijvoorbeeld ten aanzien van overlast) kunt u rechtstreeks bellen met André Goedemans van Adviesbureau Arcadis, tel: (06) 27 06 15 95. Hij is de dagelijks toezichthouder.
Heeft u algemene vragen over over de uitvoering van de werkzaamheden, dan kunt u contact opnemen met Peter Petter, de directievoerder van adviesbureau Arcadis, tel:073 6809211.
Voor vragen over het totale herinrichtingproject Dommel door Boxtel kunt u contact opnemen met Eric Schellekens, projectleider Dommel door Boxtel van Waterschap De Dommel tel. 0411- 618 332. E-mail: eschellekens@dommel.nl.