Waterschap De Dommel zorgt naast de hoeveelheid oppervlaktewater ook voor de kwaliteit van dat water. Met het oog op een goede kwaliteit zijn er rioolwaterzuiveringen gebouwd. De gemeente is verantwoordelijk voor het beheer en onderhoud van de riolering tot aan het rioolgemaal. Waterschap De Dommel is verantwoordelijk voor beheer en onderhoud vanaf het rioolgemaal tot aan het lozingspunt bij een oppervlaktewater.
Om de acht rioolwaterzuiveringen binnen ons werkgebied zo optimaal mogelijk te laten functioneren, zijn er continue ontwikkelingen en aanpassingen nodig.
Voor een compleet overzicht van alle geplande werkzaamheden rondom onze zuiveringsinstallaties en rioolgemalen kunt u de projectenplanning.regioindelingxls.xls (Excel document, 33 Kb) bekijken.
Op de rioolwaterzuiveringsinstallatie (rwzi) Biest-Houtakker wordt het afvalwater gezuiverd van twee afzonderlijke rioolstelsels. Een oostelijk en een westelijk stelsel. Alle rioolgemalen uit de oostelijke tak met de bijbehorende persleidingen en drie rioolgemalen uit de westelijke tak, Biest-Houtakker, Hilvarenbeek en Esbeek worden aangepakt.
In regio oost liggen de rioolwaterzuiveringsinstallaties van Eindhoven, Sint Oedenrode en Soerendonk. Hier wordt het afvalwater gezuiverd van respectievelijk Eindhoven, Sint Oedenrode, Soerendonk en de omliggende dorpen en buurtschappen. De rioolgemalen Sterksel, Waalre, Heeze/Nieuwendijk, Eeneind, Borkel & Schaft, Boskant, Olland en Gastel worden vernieuwd of aangepast. Het aanpassen, verbouwen en vernieuwen van deze rioolgemalen pakt Waterschap De Dommel gezamenlijk aan.
Rioolgemaal Reusel wordt gerenoveerd. Het elektrotechnische en werktuigbouwkundige deel wordt geheel vernieuwd. De renovatie moet ervoor zorgen dat de overstorten grotendeels tot het verleden zullen behoren. Bij overstorten komt er onverdund rioolwater in de vrije natuur terecht met kwalijke gevolgen voor het milieu.
Informatie over de verbetering van de afvoer van rioolwater vanuit de gemeente Best.
© Waterschap De Dommel
