Definitieve oplossing: waterschap pakt riool bij Golfclub De Tongelreep Eindhoven groots aan
Waterschap De Dommel is gestart met groot onderhoud aan het transportriool bij Golfclub De Tongelreep in Eindhoven. Het gaat om Riool Zuid; een betonnen koker van bijna twee meter breed en anderhalve meter hoog. Het riool is nodig voor de zuivering van afvalwater uit zes gemeenten onder Eindhoven. De leiding ligt sinds 1975 langs de A2. In 2023 zorgden scheuren in deze buis voor een verzakking en een gat in het terrein van de golfbaan. Het waterschap vernieuwt nu de buis, omdat deze in slechte staat is.

Problemen bij riool
“Er zijn scheuren ontstaan in het beton van Riool Zuid, de leiding is gaan verzakken. In 2023 ontstond hier een groot gat in de grond. Het waterschap liet een tijdelijke pompinstallatie (TPI) plaatsen om het afvalwater om te leiden. Deze TPI, die in 2024 in het nieuws kwam door een incident, is veilig herplaatst. De TPI blijft draaien tot de afronding van het project,” vertelt projectleider Patrick van Iersel.
Klaar voor de zomer van 2026
De aannemer Vissers Ploegmakers werkt van het rioolgemaal aan de Velddoornweg richting de Professor Holstlaan. Het project startte in oktober. In het voorjaar van 2026 zal het vernieuwde riool weer in gebruik zijn.
Golfclub De Tongelreep blijft open
“In goed overleg met de golfclub, blijft de golfbaan voor het grootste deel bespeelbaar. Binnen de bouwhekken is geen toegang,” legt Van Iersel uit. “Bij de planning houden we rekening met het broedseizoen van vogels. We houden ook rekening met de grondwaterstanden en de activiteiten op de golfbaan. Daarom voeren we het werk zoveel mogelijk uit in de herfst en winter. Als wij klaar zijn, richt de golfclub het terrein opnieuw in naar eigen wensen. Voor de zomer is de baan weer helemaal open. Dan zijn de onverwachte ‘holes’ door de lekkende rioolbuis verleden tijd. Golfers slaan hun balletje voortaan alleen nog in de échte holes!”
