Waterschapswet - nieuw belastingstelsel
Om ons werk te doen, heffen we belasting. Dat staat in de Waterschapswet. Het oude belasting stelsel uit 2009 had een aantal problemen. Die zijn nu opgelost. Daarom is er een nieuw belastingstelsel. Dit geldt sinds 1 januari 2026.
We verdelen de kosten voor droge voeten, schoon en voldoende water op een nieuwe manier. Tot nu toe keken we voor de watersysteemheffing vooral naar de waarde van huizen en grond. Dat verandert. We kijken nu naar
kenmerken van het gebied, zoals:
- hoe groot het is,
- hoeveel mensen er wonen,
- hoeveel natuur er is.
Zo betalen mensen en organisaties die meer voordeel hebben van ons werk ook meer. Ons algemeen bestuur kan binnen het systeem nog eigen keuzes maken in hoe de kosten verdeeld worden. Daardoor blijven de veranderingen voor de meeste mensen die belasting betalen klein. Ons doel: een eerlijke verdeling van de kosten voor
iedereen.
Hieronder vind je antwoord op veelgestelde vragen. Staat het antwoord op jouw vraag er niet bij? Neem dan contact met ons op.
